Menu
RAAMAT

Sissevaade raamatusse Julgus luua muutust

Muutuda on võimalik ka kasvamata, aga kasvada ilma muutumata on võimatu!

John Maxwell

Oleme veendunud, et igas naises on tohutus koguses potentsiaali. Me elame tohutute võimaluste maal. Ühiskond vajab loovalt mõtlevaid ja ennast juhtivaid naisi, kes läbi iseenda arengu realiseerivad oma ressursse ja on julged tegutsejad. Ärge saage valesti aru! Julge tegutsemine ei tähenda ainult ettevõtte loomist, vaid ka näiteks kehakaalu langetamist või hoopis otsust võttagi nüüd kõige kõrvalt ka endale aega ja tehtud otsuste suunal tegutsemist.

Oleme veendunud, et muutuste ja edu saavutamiseks on naistel ja meestel samad võimalused. Inimesed on tohutu potentsiaaliga ja kui on julgust otsustada muutuse kasuks, on elus kõik saavutatav. Isegi siis, kui pead alustama täiesti nullist või oled sattunud elu suurimasse suhtekriisi ja edasiminek tundub võimatu. Ükskõik kus sa täna oma eluga oled, sa saad alati uuesti otsustada ja sellega ka võimaluse ise muuta oma elu.

Oleme teadvustanud, et meil kõigil on aega ühepalju, aga tegemisi on tohutult, sestap oleme aina enam otsimas tasakaalu pere, töö ja vaba aja vahel. Küll aga on sedagi märgata, et miskipärast otsivad sellele küsimusele vastust siiski suuresti naised. Ajaloost on tänasesse päeva tulnud vaade, kus naine on pigem seotud koduste tegevustega ja meespool toob raha. Õnneks hakkab see muutuma – tasakaalu otsitakse ja leitakse mitte enam tavasid järgides, vaid aina enam läbi kokkulepete.

Me naistena mõtleme iseenda peale tihti viimasena, sest hoolitseme pere ja töö ning tuhande muu asja eest. Oleme kuulnud naisi ütlevat, et mul on liiga kiire, et aega maha võtta ja enda jaoks asjadele uus värske perspektiiv anda. Kahjuks tähendab see sageli habrast enesekindlust, ununenud südamesoove ja lapsepõlveunistusi ning hullemates stsenaariumites võime avastada, et jookseme oma elul sabast hoides nagu oravad rattas ja unistuste elu on jäänud sama kaugele kui Maa on Kuust.

See raamat, “Julgus luua muutust!”, on naistelt naistele. Me kutsume selle raamatu lugudega naisi julgemalt liikuma oma tegelike soovide ja unistuste suunas. Raamat on jagatud peatükkideks, mis on osad inimese elurattast: enda väärtustamine ja eneseareng, vaimne ja füüsiline tervis, lähisuhted, aeg iseendale ja tööelu. Iga teema lõpus räägivad Eesti naised, kes on julgenud võtta vastu otsuse takistuste ja hirmude kiuste ja muutnud oma elu. Nad jagavad oma lugusid selles raamatus ausalt ja avatult. Raamat sobib lugemiseks ka meestele, sest need lood pakuvad inspiratsiooni, mõtteid julgeks muutumiseks ning samas ka julgustavad olema toeks ja abiks oma lähedastele ja armastatud naistele.

Raamatu pealkiri peegeldab samme, mis viivad soovitud unistuste ja tulemuseni. Kohe ja hopsti ei olegi tavaliselt võimalik suuri muutusi luua, vaja on leida enda seest tahe, soov ja julgus muutuda. Raamatu peatükid aitavad sul näha ja märgata neid salakavalaid „pidureid“, mis sind takistavad, tagasi hoiavad, arengut pärsivad. Olles saanud neist teadlikuks, saab alata ka muutus koos sinu esimeste väikeste, aga julgete sammudega.


J nagu julgus!

JULGUS on nagu sinu sees olev X-faktor, mis käivitab sind astuma esimesi samme muutuse poole. Julgus on energia. Sa saad julgust ise luua. Julguse loomise eelduseks on taipamine, mida sa elult soovid või mida sa kindlasti ei soovi. Julgust loovad toetavad lähisuhted ja enda väärtustamine.

Julguse surmaks on hirm ja ebakindlus! Meie aju hoiatab, et pole mõtet riskida – aju püüab meid alati säästa pettumusest ja ebakindlusest! See on ka põhjus, miks paljud inimesed ei jõua kunagi oma unistusteni! Ürgne instinkt saab suurest unistusest võitu!

Tõeline julgus leiab aset, kui tegutsed hirmust hoolimata. Asjaolud on vähem hirmsad, kui sa tead, mida oodata! Kõik, mis on ootamatu ja mille kogemust sul pole, paneb sinu julguse proovile. Kuid julgus on nagu lihas, mida saab treenida. Kui tahad julgemaks saada, siis tee iga nädal enda jaoks midagi hirmutavat/esita endale väljakutse! Sellest raamatust saad lugeda paljude vaprate naiste lugusid, kes kõik on julgenud ja ka riskinud ning seeläbi oma ellu suuri ja kohati isegi uskumatuid muutusi loonud.

L nagu loomine.

LUUA tähendab astuda esimesed sammud oma unistuste ja eesmärkide poole. Otsustad, millised on need tegevused, mida sul tuleb teha selleks, et oma eesmärgi, muutuse, unistuse poole liikuda. Paned paika suurema sihi, jagad selle väikesteks osadeks ja hakkad muutust looma! Tulemused ei lenda lihtsalt niisama aknast sisse ega istu sinu õlale. Sul tuleb liikuda, minna, võtta ja luua oma soovide täitumine! Tea, et sa väärid seda ja palju enamatki veel!

Kõik need vaprad naised siin raamatus on asunud julgelt looma ise oma elu ja muutust. Inspireeri ja julgusta ennast nende paljude naiste lugudega!

M nagu muutus!

MUUTUS on nagu sihtkoht, kuhu liigud. Muutus tähendab murrangut, teelahet, pööret, pöördepunkti. Kasvamine ja muutumine on need, mis sind edasi viivad!

Naine, kui sa loed selle raamatu läbi ja tunned, et sa teadsid seda kõike juba niigi ja sul pole siit mitte midagi õppida, on sul samuti õigus. Ütleme sulle aitäh, et sa ikkagi lugesid! Kui sa loed läbi kõik peatükid ja tunned, et mõni detail või kellegi lugu tervikuna pani sind mõtlema või tekitas vastakaid arvamusi või said inspiratsiooni või uut fookust oma teemadele, siis liigu julgelt edasi!


Tuletame sulle nende väga eriliste ja julgete lugudega siin raamatus meelde, et sa oled unikaalne ja ainulaadne – sina oled oma elu unistuste riigi kuninganna! Tule meiega koos sellele julgele teekonnale! Paremat aega, kui nüüd ja praegu muutuse algatamiseks ei ole!

Naised, julgus luua muutust!

Signe & Kristi

Soeta raamat siit

Autorist

Raamatu "Julgus luua muutust" autorid ning JULGUS blogi eestvedajad.